20 Eylül 2018 Perşembe

ZAFUL- ÇİÇEKLİ ELBİSEZAFUL- ÇİÇEKLİ ELBİSE

Selamlar :)) Eylül ayının gelmesiyle bilimsel olarak sonbahar mevsimine geçiş yapmış olduk ama ben bu yazıda sizlere yazdan kalma bir kareyle çiçekli elbisemi göstermek istedim. Zaful çiçekli elbise yaz boyunca tatilde hiç üzerimden çıkarmadığım bir parça oldu.


ZAFUL- ÇİÇEKLİ ELBİSE
ZAFUL- ÇİÇEKLİ ELBİSE

Asimetrik kesimi sipariş vermemde etkili olan bir avantajdı benim için. Ülkemizde kaç mağaza gezdim bilmiyorum hoşuma giden, absürt durmayan asimetrik bir elbise aradım ama ne yazık ki bulamadım, bende Zaful dan sipariş ettim.

POT O'MIRACLE LIP BALM

POT O'MIRACLE LIP BALM

Selamlar :)) Bir süredir blogumu çok ihmal ettiğimi fark ettim hemen telafi yazısı olarak Beliz Kozmetik tarafından ithal edilen Pot O'Miracle lip balm ı sizlere anlatmak istiyorum.

POT O'MIRACLE LIP BALM
POT O'MIRACLE LIP BALM


13 Eylül 2018 Perşembe

CİLT GERDİRME NEDİR, İŞLEM GEREKLİ MİDİR?

Selamlar :)) Biz kadınlar için her yaşta genç ve güzel görünmek çok önemli. Yaşımın 30 olması sebebiyle bende cildime doğru bakım ve yatırımları yapmayı uygun görüyorum ve bunun için neler yapabilirim araştırıyorum. Bu yazıda sizlere cilt gerdirme hakkında edindiğim bilgileri paylaşacağım.

Bilinçli bir kişi olarak ilk olarak araştırdığım nokta cerrahi müdahale olmadan benim için hangi işlemin uygun olduğuna karar vermek oldu ve sonrasında bu işlemi yaptıracağım kliniğin güvenilir bir yer olmasına dikkat ettim. Cilt gerdirme hakkında edindiğim bilgilere birlikte göz atalım.

Belirli bir yaştan sonra cildimizde elastikiyet ve kolajen kaybı oluştuğu için yüz ve boyun bölgesinde aşağı doğru bir sarkma meydana geliyor ve bu durum beni ciddi rahatsız ediyor. Yüz ve boyun sarkması tehdidiyle karşı karşıya kalmadan bunun önüne geçmek için cilt gerdirme işini ciddi ciddi araştırdım. Dolgu ile yüz doldurma, mezoterapi, iple yüz germe, ultherapy gibi bi çok işlem var ve bu işlemler içinde beni en çok heyecanlandıran Ultherapy oldu.

15 Ağustos 2018 Çarşamba

Akciğer Kanseri ve Tedavide Başarı Oranı


Akciğer Kanseri ve Tedavide Başarı Oranı


Türkiye’de ve dünyanın pek çok ülkesinde akciğer kanseri yaygın bir şekilde görülüyor. Bu kanserin en önemli ve yaygın nedeni sigara kullanımıdır. Sigara dışında akciğerlerin çeşitli toz ve kimyasallara maruz kalması gibi durumlarda da akciğer kanseri gelişebiliyor. Erken tanı ise bu kanser türünde hayati önem taşıyor. Çünkü akciğer kanseri hakkında az biliniyor olsa da aslında erken tanı durumunda tedavi % 90’a kadar çıkabilen bir başarı grafiği sergiliyor.
Akciğer kanserinden korunmak ise mümkün. Bunun için her şeyden önce sigara ve alkol kullanımından kesinlikle uzak durmak ve hatta sigara içilen ortamlarda bulunmamak gerekiyor. Radyasyondan da uzak durulması gerekiyor. Pozitif bir düşünce yapısına sahip olmak ve yaşam boyunca stresten uzak durmak da akciğer kanserinden korunmak isteyenlerin uygulaması gereken unsurlar arasında yer alıyor.

Akciğer Kanseri Belirtileri Neler?

Sigara kullanan kişilerde öksürük ve balgam şikayetlerinin artık daimi hale gelmesi en yaygın belirtiler arasında yer alıyor. Aynı zamanda balgamda kan görülmesi ve bununla birlikte nefes almada güçlük çekmek de yine belirtiler arasında sıralanabilir. Göğüs bölgesinde batma hissi ile birlikte gelen şiddetli ağrı akciğer kanserinin bir diğer belirtisidir. Bu belirtilerin meydana gelmesi halinde derhal bir sağlık kuruluşuna başvurulması ve sigara kullanımı mevcutsa hemen bırakılması gerekiyor.
Sağlık kuruluşuna bu şikayetler ile gidildiğinde tanı konması için bazı tetkiklerin ve muayenelerin gerçekleştirilmesi gerekiyor. Bilgisayarlı tomografi, akciğer grafisi, MR ve PET çekimi bu tetkikler arasında mevcut. Ayrıca hekim tarafından ihtiyaç duyulması halinde biyopsi ve bronkoskopi yapılması da gerekebilir. Sonrasında tüm tetkikler ve muayene bulguları bir arada değerlendirilerek gerekli tanı konuyor ve tedavi aşamasına geçilebiliyor.
Akciğer kanseri hakkında merak edilen diğer soruların yanıtları ve çok daha detaylı bilgi için Acıbadem Hastanesi web sitesine tıklanabilir. Bu sitede akciğer kanserinin nasıl tedavi edildiği, Küba aşısı gibi bu kanser ile ilgili bulunan en yeni tedavi teknikleri hakkında bilgi almak mümkün olabiliyor. Konuya dair çok sayıda bilgiye bir arada ulaşmak isterseniz mutlaka Acıbadem Hastanesi web adresine göz atın.

4 Ağustos 2018 Cumartesi

Sebzeleri Mevsimi Dışında Tüketmenin Yolu!


Sebzeleri Mevsimi Dışında Tüketmenin Yolu!
Sağlıklı beslenmek için sebze ve meyveleri mevsiminde tüketmek gerekiyor. Belki meyveleri mevsim dışında da tüketmenin çok fazla yolu yok ancak sebzeler için durum farklı! Sebzeleri mevsiminde tedarik ederek derin dondurucuya koymanız halinde farklı mevsimlerde de tüketebilirsiniz. Yapılan araştırmalar derin dondurucuda sebzelerin vitamin ve mineral açısından değer kaybına uğramadığını ortaya koyuyor.
Pek çok kişi derin dondurucu satın almak için yüksek rakamlardan oluşan bir bütçe ayırmak zorunda olduğunu düşünür. Oysa derin dondurucu kampanyakapsamında satın alındığında çok daha makul bir bütçe ile temin edilebiliyor. Üstelik gayet kullanışı ve kaliteli bir ürün modelini seçmek de mümkün olabiliyor. Bu ürünler genellikle buzdolabı şeklinde, raflı sistem ya da sandıklı sistem şeklinde iki farklı modelde üretiliyor.


Her iki modelin de kendine göre avantajları olduğundan tercihinizi evinizde derin dondurucuya ayırdığınız yere göre yapabilirsiniz. Sadece 4,5 kg kapasiteli derin dondurucu modelleri minimum yer kapladığından küçük mutfaklar için ideal bir seçenek olabilir. Ancak kapasitesi 250 litreye ya da 28 kilograma kadar çıkabilen ürün modelleri de var.
Derin Dondurucuda Uygun Fiyat Nasıl Bulunur?
Derin dondurucu gibi ürünlerde uygun fiyat ya da indirim kampanyası arıyorsanız rotanızı internete çevirmeniz gerekir. Online olarak beyaz eşyaları daha uygun rakamlarla satın alabilirsiniz. Bu noktada en cazip kampanyayı MediaMarkt sunuyor. Online olarak web adresinden en güncel kampanyalarını kolaylıkla inceleyebilirsiniz.
Altus, Hotpoint, Delta, Vestel, Indesit, Uğur, Bosch gibi pek çok farklı markanın derin dondurucu modellerini kampanya kapsamına dahil etmesi, herkesin kendi kullanım şekline en uygun ürün modellerini kolaylıkla bulmasını sağlıyor. Hem sandık tipi hem de raflı ürün modelleri kampanya kapsamında olduğundan dilediğiniz modeli seçebiliyorsunuz.
MediMarkt bu kampanya dahilinde oldukça yüksek oranlarda indirimler uyguluyor. Bu nedenle ayrılan bütçe ile daha üst bir ürün modelini satın almak da mümkün olabiliyor. Ancak bu avantajdan faydalanmak isteyenlerin acele etmesi gerektiğini de belirtelim. Çünkü indirim oranları yüksek olunca, firmanın web adresinden sipariş verenlerin sayısı da hızla artıyor. Seçtiğiniz ürünün stokta kalmama ihtimalini göz önünde bulundurarak siparişinizi ertelemeden hemen oluşturmanız lazım.